Little Foodie (Little Hipster)

8350,00 L

Prezantimi i “Little foodie”, seti i përkryer i ushqyerjes dhe dhurata e përsosur gjithëpërfshirëse me “çdo gjë brenda pakos”.

Ky set i plotë i kombinuar i Miniware është pikënisja e përkryer për të vegjlit që sapo kanë filluar të vetë-ushqehen. Prodhuar me materiale të qëndrueshme, me këmbë të çmontueshme që fiksohen përmes thithjes në sipërfaqe, aksesorë silikoni dhe kënde unike që lehtësojnë “ngrënien me lugë”, “Little Foodie” është krijuar për t’u ardhur në ndihmë fëmijëve që të mësojnë aftësitë bazë teksa minimizojnë aksidentet dhe derdhjet e ushqimeve. Tasi jonë i drithërave me kapak kundër ujit, i cili mbyllet dhe puthitet në mënyrë të sigurt, duke e bërë atë ideal për transportimin e ushqimeve të çrregullta ose ruajtjen e ushqimeve që mbeten. I përkryer si për dhuratë, ashtu edhe për vetë të vegjlit tuaj rrëmujaxhinj!

 

 

Seti përfshin: 

 • 1x tas për drithëra
 • 1x kapak silikoni
 • 1x pjatë sanduiçi
 • 1x seti im i parë i ngrënies
 • 1x gotë “1-2-3 sip” me pip kashte
 • 1x këmbë të çmontueshme që fiksohet me thithje

 


Arsyet pse e dashurojmë këtë set: 

 • Këmba e çmontueshme, që fiksohet me thithje  në sipërfaqe të ndryshme, bën lidhjen e tasit me pjatën
 • Ndërton aftësitë e të ushqyerit dhe i nënshtrohet ndryshimeve teksa të vegjlit rriten
 • I sigurt në lavastovilje
 • Me kapakun e silikonit ka më pak rrëmujë dhe ruajtja e ushqimeve bëhet më e lehtë
 • Materiale të sigurta për tokën dhe familjen, të biodegradueshme, praktike dhe të sigurta për  ushqimet
 • Sistemohen dhe vendosen lehtësisht në rafte
 • Seti i përkryer “gjithçka brenda një pakoje”

 


Materialet 

 • Tasi, pjata, seti i ngrënies, gota+kapak: me baza bimore, të biodegradueshme dhe PLA pa naftë
 • Këmba e thithjes, kapaku i tasit, luga e dhëmbëve, pipi: silikon 100% i sigurt për ushqimet

 

 

 

Përmasat e produktit (cm) / Pesha/ Vëllimi

 • Tasi i drithërave -12.7x 12.7x 5.7 / 125(g) / 350(ml)
 • Pjata e sanduiçit – 21.1x 21.1x 3.7 / 224(g) /600(ml)
 • Gota nga e cila mund të pihet me gllënjka pa derdhur lëngjet – 7.75x 8.25x 13.3 / 130(g) / 190(ml)
 • Seti im i parë i ngrënies – Piruni 13x 13 / 23(g) Luga 13.4x 3.2/ 21(g)
 • Kapaku i tasit të drithërave – 13x 13 x1.65 / 32(g)
 • Këmba me thithje – 14.4x 13 x1.7 / 26(g)

 

Udhëzime përdorimi

Pastrimi:

Produktet Miniware mund të lahen në lavastovilje. Për shtimin e jetëgjatësisë së produktit, shmangi përdorimin e opsionit të tharjes me nxehtësi, nëse lavastovilja juaj e ka një të tillë. Rekomandojmë fshirjen me leckë pas larjes dhe me pas tharjen në ambient të hapur. Në rast larjeje me dorë, mund të përdorni një sfungjer të rregullt të butë pasi sipërfaqja e produktit mund të gërvishtet nga sfungjeri i ashpër. Nuk rekomandohet leshi i çelikut.

Mikrovala:

Sigurohuni të mbushni gotën/tasin etj. të paktën në sasinë prej 3/4 ose më shumë; vendosni nxehtësi normale ose më pak se normale dhe ngroheni jo më shumë se një minutë. Përdorimi i temperaturave më të larta dhe/ose për më gjatë se një minutë mund të shkaktojë dëmtim të përhershëm të produktit tuaj Miniware! Rekomandojmë futjen në mikrovalë të ushqimit në një enë tjetër përpara përdorimit të produkteve Miniware për të ushqyer fëmijët tuaj; kjo garanton edhe ftohjen e ushqimit dhe shmang djegien e gojës së fëmijës. Produktet tona të sigurta dhe praktike për ushqimin prej SILIKONI janë të përkryera për përdorim në mikrovalë. Produktet prej çeliku nuk janë të sigurta për përdorim në mikrovalë.

 •  Size Guide

  Size Guide

   Size Chest Waist Hips
   XS 34 28 34
   S 36 30 36
   M 38 32 38
   L 40 34 40
   XL 42 36 42
   2XL 44 38 44

   All measurements are in INCHES

   and may vary a half inch in either direction.

   Size Chest Waist Hips
   2XS 32 26 32
   XS 34 28 34
   S 36 30 36
   M 38 32 38
   L 40 34 40
   XL 42 36 42

   All measurements are in INCHES

   and may vary a half inch in either direction.

   Size Chest Waist Hips
   XS 34 28 34
   S 36 30 36
   M 38 32 38
   L 40 34 40
   XL 42 36 42
   2XL 44 38 44

   All measurements are in INCHES

   and may vary a half inch in either direction.

  •  Delivery & Return

   Delivery

   We ship to all 50 states, Washington DC. All orders are shipped with a UPS tracking number. Always free shipping for orders over US $200. During sale periods and promotions the delivery time may be longer than normal.

   Return

   Elessi will accept exchanges and returns of unworn and unwashed garments within 30 days of the date of purchase (14 days during the sales period), on presentation of the original till receipt at any store where the corresponding collection is available within the country of purchase. Your return will usually be processed within a week to a week and a half. We’ll send you a Return Notification email to notify you once the return has been completed. Please allow 1-3 business days for refunds to be received to the original form of payment once the return has been processed.

   Help

   Give us a shout if you have any other questions and/or concerns. Email: contact@mydomain.com Phone: +1 (23) 456 789
  •  Ask a Question
    ... people are viewing this right now

  Guaranteed Safe CheckoutTrust

  Prezantimi i “Little foodie”, seti i përkryer i ushqyerjes dhe dhurata e përsosur gjithëpërfshirëse me “çdo gjë brenda pakos”.

  Ky set i plotë i kombinuar i Miniware është pikënisja e përkryer për të vegjlit që sapo kanë filluar të vetë-ushqehen. Prodhuar me materiale të qëndrueshme, me këmbë të çmontueshme që fiksohen përmes thithjes në sipërfaqe, aksesorë silikoni dhe kënde unike që lehtësojnë “ngrënien me lugë”, “Little Foodie” është krijuar për t’u ardhur në ndihmë fëmijëve që të mësojnë aftësitë bazë teksa minimizojnë aksidentet dhe derdhjet e ushqimeve. Tasi jonë i drithërave me kapak kundër ujit, i cili mbyllet dhe puthitet në mënyrë të sigurt, duke e bërë atë ideal për transportimin e ushqimeve të çrregullta ose ruajtjen e ushqimeve që mbeten. I përkryer si për dhuratë, ashtu edhe për vetë të vegjlit tuaj rrëmujaxhinj!

  Based on 0 reviews

  0.00 Overall
  0%
  0%
  0%
  0%
  0%
  Be the first to review “Little Foodie (Little Hipster)”

  Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Category: 
  My Cart
  Wishlist
  Recently Viewed
  Categories

  Little Foodie (Little Hipster)

  8350,00 L

  Ask a Question